Tagasi

Keila Keskus: Coop Maksimarket tuleb Keilasse

Coop_Harju_logo

2025. aasta alguses valmiva Keila kogukonna- ja meelelahutuskeskuse kõige suuremal pinnal avab uksed Coopi toidu- ja tarbekaupade pood Maksimarket.

Täna allkirjastasid Harju KEK ja Harju Tarbijate Ühistu üürilepingu, mille järgi kolib 2025. aasta alguses valmiva keskuse suurimale, 2500 ruutmeetrisele pinnale Coop Maksimarket.

Coop Maksimarket uus kauplus tuleb ka uude Keila Keskusesse.

„Mul on heameel, et tulevase keskuse ankurrentnikuks tuleb suurima eestimaise toidu valikuga kauplusekett. Lisaks pakub Maksimarket väga laias valikus tarbekaupu ja riideid. Tegemist on ka esimese Coopi poega Keilas,“ ütles Harju KEK-i tegevjuht Janek Lehtmets.

Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimehe Jaan Marjundi sõnul on uue kaupluse avamine Keilas oluline samm ühistu jaoks. „Oleme pikka aega otsinud sobivat lahendust kaupluse avamiseks Keilas, seda on meilt küsinud ka paljud kohalikud inimesed ning nüüd on hea meel teatada, et uus Coop Maksimarket Keilas saab olema parima toiduvalikuga kauplus terves piirkonnas,“ ütles Marjundi.

„Planeeritav keskus on esimene maamärk Keila tulevase ärilinnaku suurest arendusprojektist, mis muudab Harju KEK-i suletud tootmisala linna uueks tõmbekeskuseks. Sinna on kavandatud piirkonda sobivad ärid, bürood, väiketootmishooned ning keskväljak koos puhkealade ja rohke haljastusega,“ ütles Lehtmets.

Harju KEK on suurima kogemusega äri- ja tööstuskinnisvara arendaja ning haldaja Eestis. Ettevõtte omaduses on ligi 100 hektarit äri- ja tootmismaad ning kokku üle 100 000 ruutmeetri väljaüüritud pinda. Tema suurimad äri- ja tööstuspargid on Keila Tööstuspark, A11 Äripark Tallinna ringtee ääres, Valdmäe Tööstuspark Tänassilmas ja hotelliarendus Harju tänaval Tallinna vanalinnas. Harju KEK omab üle 30% osalust börsiettevõttes Harju Elekter AS ja üle 28% ettevõttes EKE AS.

Coop Eesti koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust, kellele kuulub kokku 320 kauplust üle riigi ehk ligi pooled Eesti poed. 2021. aastal oli Coopi ühistute käive kokku 752 miljonit eurot, millega on turuliider ligi 25 protsendiga. Coopi kauplusekett müüb kõige rohkem kodumaist toidukaupa – iga päev üle miljoni euro eest. Coop teeb tihedat koostööd Eesti erinevas suuruses tootjatega, et luua neile järjest uusi müügi- ja kasvuvõimalusi.

Coop esindab kogukondlikku majandusmudelit ja kogu teenitud tulu investeeritakse tagasi kogukonda. Coopi tulu ulatus 2021. aastal 30 miljoni euroni ning samasse suurusjärku jäi ka investeeringute maht Eesti eri piirkondade kohalike tegevuste arenduseks.

Keila Keskus

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv