Tagasi

Keila Keskus: keskus sai ehitusloa

Keila Linnavalitsuse 91.istung 1.juunil 2023 tegi Keila linna ja piirkonna arengu jaoks märgilise otsuse!

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaubanduskeskuse püstitamiseks aadressile Harju tn 2 ja kaubanduskeskust teenindavate rajatiste rajamiseks aadressidel Harju tänav, Paldiski maantee, Vasara tänav.

Kahekorruselisse keskusesse on kavandatud toidupood, erinevad kauplused, söögikohad, kino, meelelahutusalad ja fitness-saalid, lasteala ja mängutoad ning erinevad teenused. Keskuse põhjapoolsesse nurka on kavandatud kolmel korrusel majutusruumid.

Tutvu Keila Linnavalitsuse 91. istungi protokolliga, klikates siia.

Keila Keskuse arendaja Harju KEK juhatuse liige Janek Lehtmets: “Rajatav keskus annab kindlasti Keilas kõneainet järgmiste aastate jooksul, praegu keskendume keskuse ehituse ettevalmistavatele töödele. Linnavalitsuse poolne heakskiit ehitusloale on oluline verstapost, mille juures korraks hinge tõmbata ja heameelt tunda, aga tõsine töö alles ootab ees selleks, et 2025 a esimese poolaasta jooksul keskus avada.”

„Planeeritav kogukonnakeskus on esimene maamärk Keila tulevase ärilinnaku suurest arendusprojektist, mis muudab Harju KEK-i suletud tootmisala linna uueks tõmbekeskuseks. Sinna on kavandatud piirkonda sobivad ärid, bürood, väiketootmishooned ning keskväljak koos puhkealade ja rohke haljastusega,“ ütles Lehtmets. Äripiirkonna detailplaneering hõlmab üheksat hektarit. Ettevõtte juhi sõnul on nende eesmärk luua sinna rohealadega nn parklinnak, mis kutsub inimesi aega veetma nii Keilast kui kaugemalt. Kogu ärilinnaku väljaehitamisse plaanitakse investeerida ligi 100 miljonit eurot.

Harju KEK

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo
Developed by Reaktiiv