Keila linna visiitkaart ja üks atraktiivsemaid tegevuspaiku saab lähiaastatel endale haldushoone (teenindushoone).
Kui Ehitajate tee alguses on Keila Tervisekeskus ja tulevikus ka Keila Keskus, siis Ehitajate tee lõpus on üks parimaid terviseradade ja väliatraktsioonide komplekse Keila Terviseradade näol. Seetõttu on heameel, et piirkonna atraktiivsemaid tegevuspaiku saab endale lähiaastatel oma teenidushoone.
Terviseradade tulevikuplaane tutvustasid 2. novembril linnavalitsuse saalis Keila Terviseradade arendusjuht Raido Notton ja Siim Sokk SiSo Arhitektide OÜ-st.
Raido Notton, ilma kelleta ei kujuta Keila Terviseradasid ette: “Hoonet on terviseradadele väga vaja!”
Raido Notton: “Praegu on terviseradade koguala 72 hektarit ehk võrdne vabaõhumuuseumiga. Olemas on suusarajad, kaks jalgpalliväljakut ning sama palju võrkpalliväljakuid, kettagolfi ja XCO rada, BMX mägi ja muudki. Siit algavad matkarajad,” rääkis Notton. Sportimise võimalusi kasutatakse palju. Keila radasid külastas mullu 251 000 huvilist. Pärnumaa Jõulumäe keskusel on vastu pakkuda vaid 224 000 külastust. „Praegu käib 25X70-meetrise tiigi rajamine. See on vajalik kunstlume tootmiseks. Kilomeetrine suusarada on plaanitud uuele tehismäele ja suusastaadionile,” tutvustas ta. „Terviserajad võiks sarnaneda kaubanduskeskusega. Tuled siia ning sulle pakutakse ühes kohas väga palju erinevaid spordialasid ning tegevusi.”
„Hoonet on väga vaja. Radadel toimuvad paljud suusa-, rulli-, ratta- ning muud võistlused-treeningud.” seletas Notton. Kuid puudub elementaarne pesemisvõimalus, WC-d, suusalaenutus, söögikoht jm.
Arhitekt Siim Sokk tutvustas eskiisprojekti. „Kahekorruseline hoone rajatakse mäenõlva sisse. Esimesel asub suusaradade hooldusmasina garaaž. Samuti ka spordivarustuse laenutus.
Olemasoleva raja alla jäävad WC ja duširuumid ning läbipääs hoonesse – keegi ei pea üle suusaraja käima,” ütles arhitekt. Teine korrus on suurte akendega, õhuline ja puitvooderdusega. Seal asuvad söögikoht ja köök, õpperuum, kohtunike tuba, saun, riietusruum ja muudki. Projekteeritud on palju eraldi sissepääsusid, et kogu maja ei peaks lahti olema. „Ilus vaade avaneb 360-kraadiselt. Katus on 11-kraadise kaldega ning päikesepatareidega. Räästad ulatuvad pikalt välja, et ruumid suvel üle ei kuumeneks. Kokku on hoones pinda 390 m2,” tutvustas Sokk plaanitavat.
Keila Terviseradade eestvedajad plaanivad kõikide asjade õnnestumisel hoone valmimist järgmise aasta sügiseks.
Info kokkupanekul kasutatud Allar Viivik poolt kirjutatud artiklit 11.11.2022 a. Keila Leht.
Keila Keskus